2020 Ehliyet Soruları

Ehliyet alacak sürücü adayları için hazırlanan bu sayfamızda 2020 çıkmış sorular ve 2020 yılında çıkması muhtemel soruları göreceksiniz. Bu sayfada yer alan sorular 2020 ehliyet sınavlarında çıkmış sorulardır. Yeni Ehliyet sınav sisteminde artık Ehliyet Soruları online olarak sorulmaktadır. Bilgisayar sistemi üzerinde gerçekleşen sınavlar anında sonuçlanmaktadır. Burada da aynı şekilde Ehliyet Sınav Soruları online olarak çözebilir ve çözdüğünüz Online Ehliyet Soruları‘nın cevabını, soruların altında yer alan Sonuçları Al butonu ile cevaplarını görebilirsiniz. Böylece Ehliyet Sınav Sonuçları almış olursunuz.

Ehliyet Soruları

Sürücü adayları direksiyon sınavı öncesi Elektronik Ehliyet Sınavına tabi tutulurlar. Elektronik E-sınavda Başarılı olan adaylar bir sonraki aşama olan Direksiyon sınavına girmeyi hak kazanırlar. Yeni Ehliyet Sınav Sisteminde toplam 50 soru sorulmaktadır. Bu 50 sorunun içinden 6 sorusu yeni sınav sisteminde eklenen trafik adabı konularından gelmektedir. Diğer sorular da 12 tanesi ilk yardım konuları, 23 tanesi trafik bilgileri konusu ve geriye kalan 9 soru da araçların tekniği yani motor kısmından gelmektedir.

Ehliyet Sınav Sonuçları

Yeni Ehliyet Sınav Sisteminde toplam 50 soru sorulmaktadır. Bu sınavda başarılı olmak isteyen sürücü adayları en az 35 soruya doğru cevap vermek zorundalar. Çünkü E-ehliyet sınavında 70 puan almak zorundalar. Sınavda her bir sorunun puan değeri 2 puandır. Toplamda 50 soruda en az 35 doğru yapan sürücü adayı sınavı geçmiş ve direksiyon sınavına girmeyi hak kazanmıştır.

Çıkmış Ehliyet Sorular

Ehliyet Sınavlarında daha önceki çıkmış soruları çözmek sınavı %50 başarmak demektir. Hatta aşağıda yer alan linkteki soruları çözmeniz bile tek başına sınavı kazanmanıza yetecektir. Şimdiye kadar bu bölümde yer alan soruları çözenler rahatlıkla sınavı geçmiştir. Eğer soruları çözmeden direk sonuçlarını görmek isterseniz de en aşağıda yer alan sonuçları al butonuna tıklayarak tüm soruların cevaplarını görmüş olursunuz.

Ehliyet Çıkmış Soruları ve 2019 Ehliyet Soruları

Yukarıda yer alan Linki tıklayarak soruları çözünüz. Linkte yar alan sayfadaki soruları çözmeniz sınavı tek başına kazanmanız için yeterlidir.