Çıkmış Ehliyet Soruları

Ehliyet Çıkmış Sorular

Geçmiş yıllardaki çıkmış ehliyet sınavlarını, sorularını ve cevaplarını aşağıdaki listede bulabilirsiniz. Sürücü adayları geçmiş yıllara ait sınavları tıklayıp online çözebilir, sonuçları ekranınıza alabilir ya da isterseniz doğrudan cevapları görmek isteyen adaylar ise en aşağıda bulunan sonuçları al butonunu tıklayarak alabilirler.

Ehliyet sahibi olmak isteyen sürücü adaylar, ilk önce e-sınava tabi tutulur. Elektronik ortamda yapılan e-sınavda başarılı olup geçen adaylar ikinci sınav olan direksiyona katılmaya hak kazanır. Aşağıda çıkmış geçmiş yıllara ait ehliyet sınavlarına ulaşabilirsiniz. Bu sınavlarda adaylara 12 si ilk yardım, 23’ü trafik, 9’u motor (Araç Tekniği) ve 6’sı trafik adabı olmak üzere toplamda 50 soru sorulmuştur. E-Sınavı geçmek isteyen sürücü adayları en az 70 puan almalıdır. Her bir sorunun değeri 2 puandır. Bu durumda sınavda 35 doğru yapan adaylar e-sınavdan geçmiş olacaktır. 70 puan almış adaylar ikinci sınava katılmaya hak kazanacaklardır. Geçemeyenler ise 15 gün sonra tekrar başvurabilecektir. Ehliyet sınav süresi 45 dakikadır. Sürücü adaylarına şimdiden Başarılar diliyorum…

2019 Ehliyet Sınav Soruları
Çıkmış E-Ehliyet Sınavı Soruları 2019
Çıkmış Online Ehliyet Sınavı Soruları 2019

Ehliyet Sınavı

Sürücü adayları, çıkmış ehliyet sorularını bu sayfada bulabilirler. 2018, 2017, 2016, 2015, 2014 ehliyet sınavları yer almaktadır. Yeni sınav sistemi ile artık sınavlar bilgisayar üzerinden online olarak yapılmaktadır. Bu sayfada ehliyet almak için sınava girecek olan sürücü adayları çıkmış online sınavları ve kendilerini geliştirmek için çözebilecekleri online ehliyet denemelerini bulabilirler.

Ehliyet Çıkmış Sorular

Geçmiş dönemlerde çıkmış ehliyet online sınavlar önemlidir. Yeni sistemde bunları çözmek bile oturup kitabı çalışmaktan daha kolay olup daha başarılı sonuçlar doğurmuştur. 4 ağustos 2018 çıkmış ehliyet sınavı sonrası artık sınavlar merkezlerde bilgisayar üzeriden daha hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Çıkmış Ehliyet Sınav Soruları
2019 Ehliyet Soruları